ТЕМА: Формування української нації. Українська діаспора.
МЕТА:Н: сформувати уявлення про історію становлення
української нації,
охарактеризувати національний склад
населення України та окремих регіонів.
Скласти уявлення
про політичну націю, корінні
народи і національні меншини.
Етнографічні групи
українців. Ввести поняття діаспори; показати особливості східної та західної
діаспори;
познайомитись з надбаннями духовна та матеріальної культура українського народу.
Р: розвивати критичне мислення й
уміння логічно викладати свої думки.
В: Через знайомство із експозицією шкільного музею, самостійну
підготовку екскурсій формувати небайдуже ставлення до питань, пов’язаних із
формуванням нації, формувати толерантне ставлення до інших народів.
Обладнання: Проекти
учнів – екскурсоводів, обладнання для демонстрації проектів, експозиція
шкільного музею.
Тип уроку:
Урок – екскурсія по шкільному музею.
ХІД УРОКУ
Організаційний момент
Сьогодні ми з вами є відвідувачами шкільного
музею, де екскурсоводи познайомлять нас із експозицією. А насамперед нагадаємо
правила поведінки у громадських місцях. (Формулюємо разом) .
*Тримайся з гідністю
* Поводься скромно інтелігентно
*Слухай уважно
* Не заважай роботі екскурсоводів
* Запитання – тільки після виступу
Знайомство із правилами
У музеї відкрита експозиція
«Національний склад населення України» де шановні екскурсоводи проведуть нас
кожен по своїй виставковій території, висвітливши свої питання.
Ми оглянемо проекти
1.
Історія становлення нації, надбання
духовної і матеріальної культури.
2.
Національний склад населення.
3.
Діаспора
У ході екскурсій можна задавати
запитання. Після перегляду кожен відвідувач залишить відгук із вказаних питань у книзі відгуків – тобто у зошиті.
Рекомендований вигляд записів –
складання розгорнутого плану відповідей.
1.
Історія становлення нації, надбання
духовної і матеріальної культури.
Коло висвітлених питань:
_ Історія формування нації
_ Духовна і матеріальна культура (
зразки матеріальної і духовної культури демонструємо на прикладах експонатів
музею)
2.
Національний склад населення.
Коло висвітлених питань:
-
Корінні
нації і національні меншини
-
Національний
склад окремих регіонів
-
Етнографічні
групи Українців
3.
Діаспора
Коло висвітлених питань:
-
Поняття
діаспора, причини виникнення
-
Східна
і західна діаспора – кількість, розміщення.
Узагальнюючі завдання
Прослухавши екскурсію складаємо
відгуки у зошитах. Відгуки перевіряються і оцінюються.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Опрацювати П7
Знайти у словниках поняття
«урбанізація, міська агломерація, конурбація, селітебна зона,
дезурбанізація, хибна урбанізація, субурбанізація, рурбанізація» і скласти
словничок у зошиті.
Комментариев нет:
Отправить комментарий